infoservis: kamerový systém plzeň

nová fičura drsného infoservisu s využitím nového parseru

jiří doleček mi na konci ledna poslal link na svůj sajt, na kterém má mimo spousty jiných věcí i informace o počasí a obrázky z webkamer nejen z české republiky.

jeho web se mi líbil hned, a chtěl jsem na můj infoservis přidat obrázky z kamer, které tam jirka má, ale až do dnešního dne jsem neměl čas se tomu věnovat.

dnes jsem si konečně vyšetřil chvilku a jako první jsem si vybral obrázky z plzeňských kamer. na stránku s plzeňskými kamerami jsem nasadil moji novou php třídu na parsování webových stránek a výsledek je tady: kamerový systém plzeň

díky tomu, že na indexové stránce nemají názvy kamer (plzeň - "u jána", plzeň - "sady pětatřicátníků", ...), ale jen popisy (kamera1, kamera2, ...) a já je v seznamu kamer mít chci, musí být parser hned při načtení seznamu kamer spuštěn několikrát. v prvním kole parser zjistí linky na stránky jednotlivých kamer a poté otevře postupně všechny stránky s jednotlivými kamerami, vytěží z nich názvy kamer a poté je vytvořen seznam kamer. pri zobrazení konkrétní kamery již dochází k parsování stránky jen jednou a je vytěžen link na obrázek kamery, který je předán jako parametr scriptu, který otevře obrázek a vygeneruje buďto obrázek v původní velikosti při načtení z stránky z pc, nebo obrázek v rozlišení 200x150 při načrení z handheldu.

pokud chceš vidět jak moje nová třída na parsování sránek funguje, klikni sem. v tomto příkladu je parser nakonfigurován tak, aby vytěžil informace o známkách a jejich obrázky z webu www.wnsstamps.ch.