drsného pxl info

agregátor zdrojů pro installer

aplikace do iphone je možné dostat několika způsoby. tím nejlehčím je použití aplikace installer přímo v iphone. do této aplikace se dají přidávat zdroje (adresy na xml soubory s popisy instalačních balíčků) a installer poté umí instalovat aplikace obsažené v těchto xml souborech. takových zdrojů je veliká spousta a potíž je, že když je je v installeru hodně, trvá obnovení zdrojů příliš dlouhou dobu, protože každý zdroj je http request, stahování dat a případné čekání na timeout v případě výpadku serveru.

přemýšlel jsem jak to vyřešit a napadlo mě uděla nějaký systém, který by údaje ze všech zdrojů posbíral a poté je poskytoval jako jediný zdroj. chvíli jsem na tom pracoval a teď již je můj agregátor zdrojů nějakou dobu plně funkční používán několika stovkami uživatelů. (250 je několik stovek, že? ;-))

systém funguje tak, že po vytvoření účtu si uživatel nastaví které z agregovaných zdrojů (v současné době je jich více než 100) chce mít ve svém individuálním zdroji a poté je mu zobrazen odkaz, který si přidá do installeru. poté už je mu při obnovení zdrojů v installeru poskytnuto v tomto jediném zdroji vše, co má nastaveno.

další možností je, že potřebuje třeba při připojenéí přes gprs nutně nějakou aplikaci a refreshnutí zdrojů by trvalo dlouho. v tom případě má možnost si vyhledat konkrétní aplikaci (může jich být i více) a při prvním obnovení zdrojů je mu místo kompletního seznamu balíčků ze všech jím zvolených zdrojů poskytnuta pouze tato vybraná aplikace. při dalším obnovení zdrojů je mu již opět poskytnut seznam jím zvolených zdrojů.

dalším (tak trochu vedlejším, ale) hodně využívaným produktem je vyhledávání balíčků. pokud někdo z nějakého důvodu nechce využívat můj agregovaný zdroj. má možnost si najít balíček po kterém touží a v detailech balíčku je uveden zdroj, ze kterého balček pochází. může si přidat tento původní zdroj do installeru a instalovat balíček přímo z něj

poslední věcí která vznikla současně s tímto projektem je kanál, který obsahuje nové balíčky za posledních 72 hodin, ze všech agregovaných kanálů.

drného pxl info je dostupné na adrese http://drsny.net/iphone/pxlinfo/

pokud by se ti tento projekt líbí natolik, že ho chceš podpořit, můžeš prostřednictvím této stránky