ab com czech s.r.o. - drsny zásadně nedoporučuje!!!

odstoupení od smlouvy: dóóóóóóst velkej problém

v případě, že chceš něco koupit v obchodě www.ab-com.cz, rozhodně to nedělej!!!

tento článek popisuje moji osobní zkušenost s odstoupením od smlouvy podle §53 občanského zákoníku, odstavec 7. pokud máš chvilku času, přečti si tuto stránku a doporučuju přečíst i texty jednotlivých mailů a rozhodně nedoporučuju nakupovat ve výše zmíněném obchodě. nebojím se prohlásit, že chování pana ambrože ve mě v žádném případě nevzbuzuje pocit serióznosti, důvěryhodnosti nebo vstřícného a slušného chování k zákazníkovi.

tady už následuje popis celého "případu"...

jelikož webový obchod www.ab-com.cz firmy ab com czech, s.r.o. byl jediným obchodem, kde jsem v čr našel externí usb box na hdd map-kc31x od firmy mapower, objednal jsem si u nich tento box a spolu s ním i 300 gigový harddisk ST3300831A od seagate.

když jsem tento disk vybalil, našrouboval do boxu a zapnul napájení, začal disk hodně (ale opravdu hodně) vibrovat. poradil jsem se s kolegy a dalšími kamarády, kteří mají přehled o hw a všichni mi radili, že mám disk vrátit, protože je jen otázkou času, kdy odejde do věčných lovišť.

rozhodl jsem se proto využít svého práva na odstoupení od smlouvy podle §53 občanského zakoníku, odstavec 7 a disk prodejci vrátit. když jsem tuto skutečnost jednateli firmy panu bohuslavu ambrožovi sdělil, tvrdil mi, že o tomto mém právu nic neví. trval jsem na tom, že je to mé právo dané platnými právními předpisy. na to on reagoval tím, ař pošlu disk zpět a on se ho pokusí u výrobce reklamovat.

podíval jsem se na všeobecné obchodní podmínky uveřejněné na webu výše zmíněného obchodu a tam tato skutečnost, tak jak je dáno v obchodním zákoníku, uvedena byla (i když pan amrož tvrdil, že o této možnosti nic neví). už v tuto chvíli jsem začal mít pocit, že to s navrácením peněz asi nebude úplně jednoduché.

po té co jsem zjistil, že informace o odstoupení od smluvy je ve všeobecných obchodních podmínkách uvedena, volal jsem opět panu amrožovi a oznámil jsem mu, že tuto informaci na webu mají. odpověděl mi, že mu mám disk poslat a že se uvidí.

v tuto chvíli jsem si začal poznamenávat data, časy a obsahy naší komunikace. tady je tedy log toho jak to šlo dál:

19.10.2005 16:52
zaslal jsem panu ambrožovi e-mail ohledně mého odstoupení od kupní smlouvy. pan ambrož na můj e-mail nijak nereagoval.
obsah e-mailu

20.10.2005
odeslal jsem zpět výše uvedený harddisk jako obchodní balík prostřednictvím české pošty a poslal jsem panu ambrožovi e-mail, kde jsem mu sdělil tuto skutečnost a číslo zásilly. pan ambrož na můj e-mail opět nereagoval.
obsah e-mailu

21.10.2005
hardisk byl doručen na adresu firmy
informace o doručení obchodního balíku

26.10.2005 08:47
ptal jsem se telefonicky pana ambrože, zda mu disk dorazil. tvrdil mi, že ne. kdyz jsem mu, řekl, že mu na firmu dorazil, protože jsem si to ověřil na webu české pošty, tvrdil mi, že to prověří.

27.10.2005 15:57
volal jsem opět panu ambrožovi, zda mu disk přišel. tvrdil, že disk dorazil a je u technika, který jej testuje.

31.10.2005 16:01
volal jsem panu ambrožovi, abych zjistil, jaký je stav věci. pan ambrož mi sdělil,že disk dorazil, ale nepřišlo mu mé odstoupení od smlouvy. oznámil jsem mu, že jsem ho posílal e-mailem. pan ambrož chtěl, abych mu řekl kdy. neměl jsem zapnutý počítač, tak jsem mu řekl, že to zjistím a zavolám mu znovu.

31.10.2005 16:08
oznámil jsem panu ambrožovi, že ten e-mail jsem odeslal 19.10.2005 v 13:19 a nadiktoval jsem mu číslo mého účtu, na který chci poslat penize. tyto informace mi pan ambrož potvrdil a řekl, že peníze pošle.

4.11.2005 13:36
volal jsem mu znovu, protoze se mi na účtě peníze neobjevily. oznámil mi, že dnes (4.11.) dostane dobropis a peníze mi pošle

9.11.2005 15:59
jelikož jem peníze stále ještě na účtě neměl, volal jsem mu znovu. oznámil mi, že peníze odeslal, ale neví kdy.

11.11.2005 10:00
napsal jsem panu ambrožovi, že na účtě stále ještě peníze nemám a že vzhledem k tomu, že má účet v e-bance, nemůže pro něj být problém zjistit, kdy mi peníze na můj účet poukázal. na můj e-mail pan ambrož opět nereagoval
obsah e-mailu

11.11.2005 16:44
protože pan ambrož na můj e-mail opět nereagoval, volal jsem mu abych zjistil, kdy mi peníze poslal. několikrát jsem se ho na to ptal a on mi neustále opakoval, že mi je poslal, nakonec telefon položil. volal jsem mu tedy znovu a on mi řekl, že mi peníze poslal a že mi to už říkal 3x a opět mi telefon položil. na mou otázku, kdy mi je poslal mi neodpověděl.

12.11.2005 10:38
přišel mi od pana amrože e-mail, ve kterém se mě ptá na mé číslo účtu, že to které jsem mu nadiktoval je špatné a příkaz neprošel (číslo jsem mu nadiktoval dobře a pan ambrož mi ho poté zopakoval a i kdyby náhodou ne, bylo mé číslo účtu několikrát napsáno v e-mailu, který jsem panu ambrožovi poslal 11.11.2005 16:44)
obsah e-mailu

12.11.2005 11:05
poslal jsem panu ambrožovi mailem znovu mé číslo účtu a poprosil jsem ho, aby mi na tento e-mail odpověděl, abych věděl, že už mé číslo účtu má. pan ambrož na můj e-mail opět nereagoval.
obsah e-mailu

14.11.2005 09:46
po té co mi pan ambrož v 09:24 nezvedal telefon, když jsem mu volal z mého eurotelího čísla (zatím jsem mu z něj volal vždy), volal jsem mu z oskara (ten zvednul téměř okamžitě). chtěl jsem se ho zeptat, zda četl můj e-mail a zda už zná mé číslo účtu. ještě než jsem se ho na to stihl zeptat, říkal, že čekal, že budu volat už v 9 hodin a potom říkal, že mi do půlhodiny pošle e-mail.

14.11.2005 12:14
po dvou a půl hodinách (půlhodina podle pana ambrože) mi přišel mail, o kterém předpokládám, že je přes clipboard zkopírovaný výpis bankovní transakce
obsah e-mailu

14.11.2005 12:32
poděkoval jsem panu ambrožovi za zaslání informace a čekám, zda se mi peníze na účtu skutečně objeví
obsah e-mailu

16.11.2005
konečně se mi po 26 dnech od doručení disku na adresu firmy ab com czech, s.r.o. na mém účtě objevily peníze a na poště na mě čekal doporučený dopis a v něm dobropis od pana ambrože.

závěr

sám pro sebe jsem si z toho udělal závěr takový, že na webu této firmy si už nikdy nic nekoupím a všem známým tuto firmu budu důrazně nedoporučovat. kdyby mi pan ambrož odpovídal na mé e-maily a hned na začátku mi sdělil, že peníze pošle asi za měsíc, nejspíš bych to akceptoval jako fakt a po penězích na účtě bych se pídil až po tom měsíci. tím, že ale pan ambrož nereagoval na mé maily, lhal mi a všemožně natahoval čas, si vysloužil můj současný postoj k jeho obchodu a vznik tohoto článku.

komentáře

27.05.2007 23:35:37
Hledal jsem na netu case, kterou jsem si vyhlidl a kterou ostatni shopy nemaji na sklade, tahle firma byla jedina, ktera ji mela. Neplanoval jsem ji z nej koupit, ale ted aspon vim, ze jsem udelal dobre.
01.06.2007 21:57:10
Tak kdo je pan Ambrož, to vám můžu vyprávět.... Základní info je nejen jednatel, ale hlavně majitel... ale to není tak podstatné... Jinak velmi arogantní človek.... Pokud si jde clovek koupit něco přímo do jejich obchodu a ví přesně co chce tak je celkem vše OK pokud pominu mladšího obrýlence za "pultem" který je asi otráven i tím, že musí dýchat stejný vzduch s lidmi v okolí. Co se týká e-shopu věřím že pan A klidně jedná ve věci reklamace laxně, a to proto že tento "skřet" nemusí být konfrontován s věcí postiženým zákazníkem přímo. Po telefonu se mlží přecejenom lépe a na každém mobilu je tlačítko pro ukončení hovoru v jakékoli jeho fázi, o emailu ani nemluvě... Já sám pracuji u konkurence firmy pana A, ale nechci a nebudu dělat reklamu a věřím že někdo i s naším e-shopem měl někdy potíže a možná i u nás na krámě.... Mno o panu A jsem se asi vyjádřil dostatečně, tak to alespoň přispěje třeba na dokreslení celé situace a názoru některých potencionálních zákazníků e-shopu pana A :)
Bernye
27.07.2008 17:09:20
I já mám své zkušenosti s panem A, jak zmiňuje bernye a jak dle nicku usuzuju pan Bernye bude asi můj kamarad :) no k veci, kupoval jsem tam hdd, i když jsem se nechal ukecat na samsung, který jsem nechtel, (2 se mi pokazily) vzal jsem třetí - na doporučení prodejce, že samsung je ok, za 4 měsíce bylo po něm, vadné clustery atd,ale data ktera na něm byla se ještě dala překopírovat jinam, odnesl to ,,jen" systém, jelikoz jsem si neměl kam odložit 250GB dat požádal jsem o přehraní dat, to mi ani v rámci reklamace nechtěli udělat a že jim za to zaplatím 500,- jako za servisní zásah. No jelikož přijít o fotky z dovolených mi bylo vážne líto, zaplatil jsem. A ne jednou. Abych si věc shnul: Disk jsem dostal nový cca po týdnu, stál o 800 méně než onen původní, páč samsung jsem už nechtěl ani vidět, rozdíl ceny mi nevrátili, dal jsem 500,- za prehraní dat, a celá procedura měla probíhat 1 den. Než jsem měl doma nový hdd i s daty po několika urgencích a osobních návštěvách to trvalo tejden. Takže viva AB-COM a už nikdy víc.!!! Další perlička, objednejte na netu, vyzvedněte osobně a plaťte kartou, bude Vás to stát cca o 5 % více a to bez jediného upozornění kdesi.jelikož prodejce platí jakýsi poplatek za to, že se u něho může platit kartou(tento poplatek není zrovna malý), ale slušný obchodník jej nepřiúčtuje k ceně zboží. Příklad: Koupil jsem si tam CPU, cena nějakých 1200,- jelikož jsem neměl hotovost, platil jsem kartou a pak se divil, že mi bylo z účtu odečteno cca 1500,- takže tak AB-COM, od té doby už jsem v tomto rádoby obchodě nic nekoupil a ani rozhodně nekoupím. Tímto zdravím kamaráda z předchozího příspěvku a ostatním doporučuju v ab-comu nic nekupujte - mějte rozum, já ho neměl.
keylogger
27.07.2008 17:34:00
nechápu, jak může někdo s takovým přístuem jako "pan a" podnikat. 2 Bernye: pokud máš sám obchod, nebo dobré zkušnsti s nějakým jiným obchodem, klidně sem hoď odkaz. nemám s tím problém.
24.09.2008 22:20:45
Hardisk Seagate Barracuda 500GB, ST3500630A, 16 MB, 7200.10 zakoupený u AB COM CZECH.s.r.o. se mi zhroutil po 5 měsících občasného provozu. Počítač běží jen několik hodin týdně. Je možné, že tato firma nakupuje nějaké vyřazené série? Nebo napodobeniny? Mám na disku 350GB dat, která jsou ztracena, nebo je budu za tisíce nechávat stahovat u nějaké firmy. Jak, ale uplatním záruku, když nechci přijít o data na disku? Disk měl od počátku větší vibrace než moje dva další disky. Co teď? Jak uplatnit záruku a nepřijít o data? Prosím poraďte. Kdo mi data z disku zachrání a zároveň zajistí úspěšnou reklamaci disku? Díky za radu. Honza hofhof(zavin)o2active(tečka)cz
Honza
24.09.2008 22:50:16
se zarukou ti nepomuzu, ale ta data bych z disku asi vyndat umel, pokud budes mit jiny, na ktery je bude mozne nahrat. samozrejme pouze pokud nebude totalne v haji, ale to potom nedokaze ani zadna firma
celkem komentářů: 6