nejlepší suvenýry z pomorie (updated)

speciální vydání pro axíka

protože fotek z dovolené mám po prvním promazání asi ještě 950, zabere mi spoustu času než z nich vyberu pár, které projdou mojí autocenzurou a hodím je poté sem na stránky. jsou mezi nimi ale dva skvosty, které už delší dobu sám pro sebe schovávat nemůžu. takže tady jsou:

nejdříve něco o tom jak vznikly...

jelikož jsme si s heduškou při procházce pěší zónou v pomorie vzpoměli na našeho kamaráda axíka, který má tak moc rád hnus, neodolal jsem a musel jsem aspoň zdokumentovat dvě superperly, na které jsme narazili. první z nich bylo sousoší, které heda trefně pojmenovala "mořská souprava"

mořská souprava je dílko patrně místního umělce sestávající z mušle veliké asi 40 centimetrů, dvou krabů, mořského koníka a nějaké dlouhé hubené rybky jejíž jméno není podstatné.

klikni pro detail...

dalším nádherným suvenýrem se jistě spoustě návštěníkům pomorie stal nukleární králík postižený myxomatózou pářící žlutého psa. omlouvám se za zhoršenou kvalitu záznamu, ale točil jsem to foťákem a ještě k tomu v noci.

stáhnout soubor... (640x480; 12fps; 4 873 kB)

ještě snad poznámka pod čarou - při námi zinscenované produkci (probíhala samosebou po 22 hodině) odváděly matky své děti pryč od stánku s těmito mechanickými zvířátky

update:

ještě jsem mezi fotkami narazil na 2 kousky, které se sem tematicky vyloženě hodí. sice to nejsou suvenýry, ale oplývají stejnou mírou vkusu. před hospůdkou, která je moc krásná, příjemně se v ní sedělo, jedlo a pilo zcela nepochopitelně hlídaly dvě zvířátka, která ve mě neustále avokují písničku hrobečky třech sester.

klikni pro detail...

klikni pro detail...

komentáře

14.08.2006 19:34:43
Vítám tě z dovolené !
14.08.2006 20:11:03
ahoy, ještě jsem přidal 2 fotky
22.07.2007 11:40:20
ta dlouhá hubená rybka je mořská jehla..podobné skvosty jsme v Pomorie také viděli..
Sofi
22.07.2007 11:51:26
dík za lekci z přírodovědy ;-)
celkem komentářů: 4