kuchyně koryna? já říkám ne!

nákup, montáž, soutěž

protože měla heda již několik kuchyní od firmy koryna (hodně se stěhovala) a vždy byla se samotnou kuchyní tak i se službami spojenými s jejím pořízením maximně spokojena, rozhodli jsme se i do našeho nového bytu koupit kuchyni koryna. dalším důvodem, který nás vedl ke zvoleni koryny jako dodavatele, bylo to, že jsou schopni dodat i větší pracovní desku v celku. chtěli jsme totiž desku 365x70cm. studio v ústí nebylo v provozu, tak jsme si kuchyň objednali přes paní peckovou z teplického studia.

problémy začaly ještě před samotnou montáží, kdy jme museli paní peckovou upomínat o zaslání montážního plánku, aby elektrikář a instalatér věděli jak mají přívody pro montáž připravit. to, že je ve smlouvě napsané, že je tento plánek její nedílnou součástí paní peckové nijak nevadilo.

moc se mi nelíbilo, že se musela celá cena za kuchyň, dopravu a montáž uhradit ještě před montáží, ale hedvika říkala, že to tak bylo vždy, tak jsme vše zaplatili a těšili jsme se až budeme mít kuchyň doma.

na den montáže jsem si vzal dovolenou a dobře jsem udělal. kdyby byla doma hedvika a ne já, tak jsme kuchyň ten den namontovanou neměli.

dopravci přijeli docela brzy, ale poté co zjistili,že se s deskou na schodech nevytočí (o výtahu vůbec nemluvím), prohlásili, že ji nechají dole. s tím jsem moc spokojený nebyl, protože chodit si ráno dělat kafe na chodbu do přízemí to by se mi fakt nelíbilo. využil jsme tedy toho, že měl kamarád dovolenou, zajel jsem pro něj a společně s dvěma lidma od přepravy jsme tu docela dost těžkou desku ve čyřech do třetího patra vytáhli venkem budovy přes okna na chodbě. nejvíc náročné bylo potom tu desku u nás ve třetím patře naklopit a vtáhnout do okna, protože to byla to děsně velká páka. vše nakonec dopadlo dobře, nikomu se nic nestalo dokonce i deska to také přežila bez újmy. podotýkám, že paní pecková věděla, že bydlíme ve třetím patře paneláku a rozměry desky jí také byly známé. na to, že jsme za dopravu a vynesení kuchyně do bytu zaplatili jsme se lukáš (kamarád, který mi s deskou pomáhal) i já dost zapotili.

asi v deset hodin dorazil montážník. pravda, čekal jsem nějaké auto s nápisem koryna a asi tak dva lidi, ale k mému překvapení dorazil pouze jeden běžným osobákem. ten nápis koryna měl aspoň na tričku. heda říkala, že ve všech předchozích přápadech měli montážníci všechno svoje včetně vysavače. tak tento montážník vysavač neměl a neměl ani pořádné nářadí. když se začalo vrtat, tak prohlásil "jé ono to je do panelu... to kdybych věděl půjčil bych si pořádnou vrtačku". jelikož paní pecková jasně věděla, že se kuchyň bude montovat do paneláku, nechápu proč byl montážník touto skutečností zaskočen.

ikdyž jsem montážníkovi pomáhal, většinu děr do panelu jsem vyvrtal já a odrovnal jsem u toho tři své vrtáky i tak byl s montáží hotov až okolo desáté večer. poodtýkám, že bez mé pomoci by to rozhodně ten den sám nezvládnul a i kdyby přišel a pokračoval druhý den těžko by nějak mohl sám manipulovat s pracovní deskou, která i pro dva lidi byla dost velká a těžká.

další vcelku vtipnou záležitostá bylo vybalení trouby a varné desky. u obojího bylo v montážním plánku namalováno, že má pro jejich připojení být připravená zásuvka. bohužel ale oba tyto spotřebiče byly ukončeny dráty pro připojení do krabice. montážník zástrčky, které by se tyto dráty dalo namontovat, neměl. naštěstí jsme tuto skutečnost zjistili dostatečně včas, abych ještě stihnul skočit do auta a na poslední chvíli těsně před zavřením v obi zástrčky koupit.

někdy okolo desáté večer byl montážník hotov. heda mu podepsala, že po sobě uklidil, ikdyž to nebyla pravda, protože už jsme toho v deset večer měli dost a veškerý obalový materiál a nepořádek jsme poklidili sami.

za dopravu, vynesení do bytu a montáž jsme zaplatili 10200. poté co jsme dost důrazně vyjádřili nespokojenost s dodanými službami a vyměnili si s paní peckovou několik emailů, uvolila se nám z ceny za dopravu a montáž slevit 2000. tím jsme v podstatě považovali celou věc za vyřízenou, ale chtěli jsme mít fakturu nebo nějaký doklad o tom, že jsme zaplatili.

ikdyž jsme paní peckovou několikrát upomínali, aby nám doklad o zaplacení zaslala, bylo to v několika mailech, které jsme jí poslali a rovněž tento náš požadavek dala hedvika na lístečku do obálky se záručáky, které paní peckové posílala na potvrzení, dostali jsme fakturu až šest týdnů po montáži kuchyně, která proběhla dva týdny po zaplacení celé částky. takže jsme se faktury dočkali až po dvou měsících od zaplacení celé ceny včetně montáže a dopravy. to, že jsme museli paní peckovou upomínat i kvůli vrácení záručáků a zaplacení slíbené slevy snad ani nemá smysl zmiňovat.

při naší návštěvě v přerově jsme se byli podívat v tamním kuchyňském studiu, které není přímo firemní, ale smluvní prodejnou. tam jsme zjistili, že ceny za kuchyňský nábytek maji sice stejné, ale cenu za montáž a dopravu neúčtují vůbec. začali jsme tedy pátrat po cenách i jinde než v teplicích a zjistili jsme, že třeba v žiřkovském studiu v praze si účtují za hodinu montáže 420 korun. dost nás tato skutečnost překvapila, protože na webu koryny mají uvedeno, že garantují stejné ceny ve všech kuchyňských studiích a není tam, že se jedná pouze o ceny materiálu. nenapadlo nás tedy, že jsou stejné pouze ceny za materiál a že ceny za montáž a dopravu se mohou diametrálně lišit. je vcelku podivné, že by se nám vyplatilo si nechat kuchyň namontovat od moravské smluvní prodejny a i přes to že není přímo firemní prodejnou a je od nás vzdálená několikset kilometrů ušetřili bysme na tom více než 10000 korun.

vzhledem k tomu, že jsme přišli na tyto rozdílné ceny a paní pecková nám nechtěla dát doklad o zaplacení, začali jsme mít pocit, že asi není vše v pořádku. proto hedvika kontaktovala regionálního manažera pro severní čechy pana kocourka. ten přislíbil, že celou záležitost prošetří a dá jí do pátku 23.1. vědět jak se celá věc má. panu kocourkovi jsme přeposlali veškerou mailovou komunikaci s paní peckovou. telefonické hovory bohužel nahrané nemáme, ale i z mailové komunikace je jasně poznat, že přístup paní peckové nebyl příliš v pořádku. jelikož již pátek 23.1. byl a žádná odpověď od pana kocourka nedorazila, začínáme mít dojem, že je liknavý přístup a nedodržování slibů u firmy koryna běžným postupem.

poslední věcí, kterou zde chci probrat je soutěž na webu www.kuchynezdarma.cz, které jsme se s naší kuchyní zůčastnili. jelikož jsme se do soutěže přihlásili až měsíc před koncem roku a chtěli jsme vyhrát (kdo by nechtěl, že?), požádali jsme o pomoc všechny naše kamarády a známé. jelikož mám dobré jméno na fóru iphone.cz požádal jsem o pomoc i uživatele tohoto fóra. na webu soutěže není nikde zmíněno, že by bylo zakázáno požádat o pomoc známe, ba co víc mají k tomu účelku na stránce každé soutěžící kuchyně i formulář. možná jim vadilo, že jsem k žáosti o pomoc nepoužil jejich formulář a nemohou teď použít získané mailové adresy k marketingovým účelům. do hlasování se zapojily i další internetové komunity okolo online her a další diskuzní fóra. takže pro naši kuchyň hlasovalo skutečně veliké množství lidí. s jejich pomocí jsme se postupně probojovali až na první pozici. na této pozici jsme byli i v době ukončení prosincového kola soutěže o kávovar a byli jsme na první pozici i asi 14 dnů v lednu. poté se na webu objevilo, že některé hlasy byly vymazány a pořadí bylo upraveno z dúvodu porušení pravidel. byl poté také oznámen výherce prosincového kola. není mi jasné, jak nám mohli nějaké neregulérní hlasy vymazat, když mají v pravidelch napsáno, že jsou duplicitní hlasy automaticky odstraňovány. zajímalo by mě tedy jaké hlasy nám vymazali, když ty duplicitní už byly vymazané automaticky. nějak to nechápu.

bohužel mají pravidla vymyšlená tak, že si mohou dělat vlastně cokoliv, takže je v podstatě tento jejich postup podle jejich pravidel, ale fér to myslím rozhodně není.

ona úprava počtu hlasů nastala až poté co jsme si na paní peckovou stěžovali. že by byla mezi těmito dvěmi akcemi nějaká souvislost? nebo že by bylo určeno kdo má vyhrát a my jsme do tohoto určeného pořadí velkým počtem hlasujících kamarádů a známých zasáhli a musela se celá situace nějak vykompenzovat? nevím, ale rozhodně si myslím, že to není čisté.

každopádně kdyby se mě dnes někdo zeptal, zda si má koupit kuchyni koryna, moje odpověď bude rezolutní ne! je možné, že kdyby jsme nakupovali kuchyni v jiném studi než u paní peckové, byl by můj názor jiný, ale treba také ne...

pokud chce někdo tento článek nalinkovat na své stránky, může použít následující link:
http://drsny.net/koryna/

komentáře

28.01.2009 19:23:55
Milane, já vím, kde má Koryna na Rusavě podnikovou chatu. Za tvoje útrapy jim zatím jen načůrám na kliky, než navrhneš další pomstu. Dacani.
23.02.2009 14:57:58
koukám, že potíže jsou vždy a se vším. Naše kuchyň v našem bývalém bytě nebude hotová nikdy a ještě ten pán má koše za 4000,- které má ve své dílně. O soklech a výkrytech ani nemluvím, ty má asi ve své kuchyni. Jsou to všichni parchanti.
sarinka
28.02.2009 20:09:24
V Koryně se nejspíš zastavil čas! Nejen, že na svých stránkách dále "garantuji" stejné ceny ve všech kuchyňských studiích, ale ani soutěž,na jejíž výsledky netrpělivě čekáme není dosud uzavřená. A překvapivě ani pan Kocourek stále neodpověděl. Připoměla jsem se, ale možná má jiné zaměstnání, nebo je na dvouměsíční dovolené...
10.03.2009 17:34:38
Zrovna jsem se chystal nechat na netu info o našem dodavateli kuchyně, když jsem narazil na tuto stránku. Koukám, že Koryna a dodavatel může způsobit podobné potíže jako náš dodavatel jiné kuchyně - Daniel Urban. Je neuvěřitelné, co si ti lidé dovolí. Slušnost se nevyplácí a jakmile člověk zaplatí už o něj přestanou mít postupně zájem. Držím palce všem, kteří si pořizují nové kuchyně, aby dopadli lépe než pisatel a my.
Petr
celkem komentářů: 4