Opékání čuníka v Ploskovicích 4.-5.7.2004

24 kg prasátka, 2 bečky piva a něco okolo 15 lidí

klikni pro detail...

V neděli okolo 11 hodiny se většina z nás (Chleba musel drhnout schody, proto přijel poněkud později) sešla v Ploskovicích na statku u Zimandlů, abysme oslavili skon neboheho čuníka, který položil život za velice ušlechtilou věc - podráždění chuťových pohárků a naplněnost našich bříšek. Narozdíl od chlebíka, pojali někteří jedinci akci zodpovědně a přijeli ikdyž po noční vůbec nespali. Pochpitelně jim byl dopřán malý odpočinek k načerpání sil.

klikni pro detail...

Děvčatům byl vstup povolen pouze v připadě, že přivezla své drahé polovičky a to pouze na dobu nezbytně nutnou k tomu aby vyložila svůj drahocený náklad a případně ukojila hlad jejich a hlad spolustolovníků. V tomto ohledu se značně vyznamenala Montyho Monika. Připravila totoiž ražniči, které nám všem velice chutnalo.

klikni pro detail...

Doba, po kterou probíhala kremace čuníka, byla ukracována jízdou veteránů, čutáním do mičudy a sledováním závodů F1.

klikni pro detail...

klikni pro detail...

klikni pro detail...

Velkým přeqapením bylo, že již kolem páté odpoledne byly na čuníkovi kousky, které byly velice dobře vypečené. V té době jsem zrovinka přivážel Chozeho, kterého jsme zapoměli pozvat předem, tudíž je jeho pozdní příchod pochopitelně omluven.

K večeru dorazil na pár piv i dědek (také měl narozdíl od chlebíka omluvenku) se svým řidičem, který dobře zapadl do kolektivu a zapojil se do debaty.

klikni pro detail...

Ráno ještě nemalý kousek prasátka zůstalo a i pár piv v sudu bylo ušetřeno.

klikni pro detail...

V odpoledních hodinách pro některé účastníky pietního aktu začaly přijíždět manželky a družky a děti některých jedinců se dokonce po dlouhé době o5 pořádně najedly.

klikni pro detail...

Ovšem musím přiznat, že mě taky chutnalo :o)

klikni pro detail...

Některé dívky se na své "chlapečky" vyloženě těšily...

klikni pro detail...

Před kompletním ukončením akce bylo ještě pořízeno skupinové foto a rozjeli jsme se domů.

klikni pro detail...

až budu připojený přes pevnou lajnu (myslím, že zítra), pošlu na server všechny fotky v plné velikosti, takhle přes mobil by to trvalo 100 let :-)

komentáře

06.07.2004 11:40:58
v sekci fotogalerie jsou všechny fotky, které jsem na akci udělal (celkem 89 kousků). až dostanu fotky od chozeho a aleše, dám je taky sem na server.
celkem komentářů: 1