dovolená egypt

15. - 29.6.2010

lituji, ale fotografie jsou dočasně nedostupné, zkus to prosím později

celkem fotek: 0

letos jsme na dovolenou vyrazili s cestovkou o-tours do hurghady do hotelu aqua vista. od začátku dovolené jsme byli se službami poskytovanými cestovní kanceláří velice spokojeni. s o-tours s námi v tomto termínu letěla už jen jedna rodina ze slovenska. tak jak bylo napsáno v propozicích, které jsme dostali od cestovky, skutečně nám zařídili odbavení zavazadel a letenky a nemuseli jsme tedy čekat ve frontě jako, když jsme letěli třeba s eximem. zabralo to vše jen pár minut. po přistání na nás čekal partner cestovky, nalepil nám do pasu víza, na která opět ostatní stáli forntu a po pasové kontrole a vyzvednutí kufrů na nás čekala delegátka o-tours hanka a mikrobus, který nás odvezl do hotelu, kam jsme dorazili asi v 10 hodin. po cestě z letiště jsem se ptal delegátky, jestli mám něco recečnímu dát, aby jsme dostali dřív pokoj a ona mi řekla, že to není potřeba a skutečně na hotelu se nás recepční po té, co jsme vyplnili nějaké papíry zeptal, jestli máme hlad a když jsem mu řekl, že hlad ještě nemáme, dostali jsme asi po deseti minutách pokoj.

byli jsme jediní češi na hotelu. nejvíce hostů tam bylo s cestovkou lookéa z francie, kteří měli k na hotelu vlastní skupinu animátorů a ti se o ně celý den starali včetně toho, že je vodili na večeři. dále byli na hotelu ještě nejací poláci, němci a rusové.

na hotelu bylo skvělé, že tam byl klid. u jídla, které bylo výtečné, jsme se nemuseli s nikým strkat a u bazénu bylo také dost místa a ikdyž jsme nevstávali nějak zvlášť brzy, pelech u bazénu, který se nám první den líbil a uvelebili jsme se tam jsme měli v podstatě každý den volný.

personál byl velice přátelský a ochotný i k těm, kteří jim žádné dýško nedali. my jsme jim občas něco dali a chovali se k nám ještě lépe. jeden večer nám dokonce růžovými kvítky krásně ozdobili stůl, u kterého jsme nejraději sedávali a když jsme přišli na večeři nasměrovali nás k němu. pokaždé, když jsme si sedli do restaurace na jídlo, přinesli nám pití aniž bysme jim museli říkat, co chceme. oblíbili si nás i někteří kuchaři a docela nám podstrojovali.

skoro každý večer jsme chodili do baru na střeše recepce, kde byla živá hudba. v podstatě šlo vždy o jednoho ze čtveřice zpěváků, kteří na half playback dozpívávali písničky, které pouštěli přes aparaturu z ipodu. kluci byli moc příjemní a párkrát jsme si s nimi v pauzách, kdy nechali muziku hrát samotnou, pokecali.

cesta zpět byla opět v pohodě. dvouhodinové čekání na letišti jsme si zkrátili povídáním s lidmi, kteří s námi byli loni v makadi bay a shodou okolností jsme letos letěli do egypta ve stejném termínu ikdyž do jiných hotelů.

ikdyž jsme s o-tours letěli poprvé, byli jsme se službami této cestovní kanceláře i delegátky hanky velice spokojeni od začátku až do konce celého našeho pobytu a můžeme jejich služby vřele doporučit.

pár videí z dovolené jsem hodil sem.